Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej.OK

dowiedz się więcej

Jagoda Haskap – tajemnica wytrzymałości  biegaczy?

25.08.2023

Jagoda Haskap – tajemnica wytrzymałości biegaczy?

Ten news obiegł świat! Ostatnia wiadomość, która rozeszła się po całym globie, dotyczy rewelacyjnych korzyści zdrowotnych Jagody Haskap.
Zwiększenie wytrzymałości dzięki jagodom kamczackim – odkrycie naukowców
Po kilkunastu latach badań zespół prof. Glyna Howatsona z Uniwersytetu Northumbria opublikował wyniki obserwacji wpływu spożywania owoców jagody haskap przez biegaczy amatorów.
Okazuje się, że amatorzy konsumujący jagody kamczackie doświadczali około 2% wzrostu swojej wytrzymałości podczas biegów długodystansowych.
Zawodnicy Ci biorący udział w popularnym ParkRun, czyli biegu na 5 km osiągali prędkość wyższą o około 0,25 km/h w porównaniu z innymi biegaczami. Dawało im to na mecie przewagę około 20 sekund. Innymi słowy, łatwiej znosili wysiłek.
Potencjał Jagody Haskap
Dla zwykłego zjadacza jagody kamczackiej to już cały news. Jednakże, dla naukowego świadka to dopiero miłe smacznego początki – prof. Howatson otwarcie przyznał, że nie za bardzo wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Są teoretyczne przypuszczenia, koncepcje, cząstkowe dowody – ot, jak to często naukowcy mówią: „sprawa wymaga dalszych badań”.
Jagody kamczackie – zdrowie i smak w jednym
Jagody kamczackie nie tylko mają potencjał poprawy wytrzymałości, ale również są pysznym dodatkiem do diety.
Czytelników zachęcam: biegiem na jagody!
Rzadko jest tak, by lekarstwo było i skuteczne i smaczne jednocześnie.
jagoda haskap