Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej.OK

dowiedz się więcej

BAZA WIEDZY

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co sprawia, że właściwości jagody haskap są tak pożądane wśród dietetyków i lekarzy, sprawdź nasze wpisy!

ciekawostki o jagodzie kamczackiej

21.05.2024

Poznaj wpływ jagody kamczackiej na zdrowie

Jagoda kamczacka, znana również jako Jagoda Haskap, to prawdziwa bomba witaminowa pełna antyoksydantów. Oprócz swoich wyjątkowych walorów smakowych wyróżnia się licznymi właściwościami zdrowotnymi. Te dwa aspekty sprawiają, że jagoda kamczacka staje się coraz bardziej popularnym składnikiem codziennej diety wśród Europejczyków.

13.05.2024

Sprawdź, czy znasz jagodę kamczacką!

Jagoda kamczacka, haskap (Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast.) jest rośliną długowieczną. Na stanowiskach naturalnych żyje nawet 70 lat. W uprawie krzewy żyją i owocują od 25 do 35 lat. Wysadzone jednoroczne sadzonki zaczynają owocować w 2. roku po posadzeniu. Roślina owocuje co roku.

25.08.2023

Jagoda Haskap – tajemnica wytrzymałości biegaczy?

Ten news obiegł świat! Ostatnia wiadomość, która rozeszła się po całym globie, dotyczy rewelacyjnych korzyści zdrowotnych Jagody Haskap.

14.08.2023

Jagoda Haskap – tak właściwie, to co my jemy?

Nie będzie łatwo… Chyba że posłużymy się zaproponowaną przez Benedykta Chmielowskiego metodą definiowania: „koń, jaki jest, każdy widzi”. Jagód też się to tyczy, prawda?

06.06.2023

Jemy oczami – a co „jedzą” oczy?

Jagoda kamczacka to owoc, który naturalnie rośnie w północno-wschodniej Rosji, Chinach, Japonii i Kanadzie. Znana jest także pod nazwą wiciokrzew kamczacki, suchodrzew lub HASKAP. W ostatnich latach jagoda haskap znacznie zyskała na popularności. Oprócz wczesnego dojrzewania oraz ciekawego smaku posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Do najważniejszych zalicza się jej wpływ na dobro oczu i poprawę wzroku. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, najlepszym, a w tym przypadku również najsmaczniejszym rozwiązaniem jest odpowiednia dieta!

21.04.2022

Jagoda haskap - dla Plantatorów

JAGODA HASKAP (wiciokrzew siny) - Lonicera caerulea var. kamtschatica Sevast., rodzina: Caprifoliaceae – przewiertniowate.

20.04.2022

Jak zacząć własną uprawę jagody haskap? cz.2.

Owoce jagody haskap należą do najwcześniejszych w sezonie. Pierwsze owoce pojawiają się już w maju, a pełnia owocowania przypada na czerwiec. Zawierają mnóstwo witamin i minerałów, niezwykle korzystnych dla organizmu człowieka, co daje wielkie możliwości wykorzystania jagody haskap jako rośliny dietetycznej, profilaktycznej, a nawet leczniczej.

20.04.2022

Jak zacząć własną uprawę jagody haskap? Cz. 1.

Poza walorami smakowymi, jagoda haskap (znana również jako honeyberry, jagoda kamczacka, Lonicera caerulea var. kamtschatica czy też wiciokrzew siny) posiada ogrom właściwości zdrowotnych. Te dwa czynniki sprawiają, że staje się ona coraz bardziej pożądanym elementem codziennej diety wielu Europejczyków. Zadajmy więc sobie pytanie - czy uprawa tej jagody w amatorskich warunkach jest warta zachodu?

Drogi przedsiębiorco!

Interesuje Cię poszerzenie asortymentu o jagodę haskap? Chcesz założyć własną plantację? Masz restaurację i chcesz poszerzyć menu o dania z jagodą haskap? A może masz własny, kreatywny sposób na biznes? Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Z przyjemnością rozjaśnimy Wasze wątpliwości.

Napisz do nas

jagoda haskap